ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6718253
*
nr 671 8253
Spegel
med konsol, nyrokoko, valnöt, höjd: 160
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 21:04:12
1
Vinnande bud
6/12 12:52:46
2
1.200 kr
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 671 8253
Spegel
med konsol, nyrokoko, valnöt, höjd: 160
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 21:04:12 | 1 | Vinnande bud |
6/12 12:52:46 | 2 | 1.200 kr |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.